Čekankový kořen 100g

Čekankový kořen 100g

ID zboží: 857

Doplněk stravy

Čekankový kořen - sušený - na hrubo mletý - 100g

Cena: 29,00 Kč 

Běžná cena: 99,00 Kč

Popis:

 

 

 

Popis

 

Je nám líto, že nemůžeme poskytovat bližší informace o použití tohoto produktu. Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006 ze dne 20. prosince 2006 nám zakazuje sdělovat neschválené zdravotní tvrzení o bylinách. Informace můžete najít ve veřejně dostupných zdrojích jako jsou encyklopedie bylin nebo herbáře.

Účinné látky

Kořen čekanky obsahuje glykosidickou hořčinu intybin - reguluje činnost trávicí soustavy a ovlivňuje činnost jater, slinivky a krevní soustavy. Dále obsahuje inulin - 15 až 20%, podle některých zdrojů i 40% -  silici, cholin, třísloviny, manit, arginin, sliz, flavonoidy, terpenové hořčiny a minerální látky.  

Výskyt

Čekanku potkáme téměř všude, podél cest, na železničních náspech, polích, mýtinách, sušších loukách, na mezích a v příkopech.

Lidové názvy Čekanky

Tato bylina je známa také pod názvy bylina sv. Petra, cigorie, cigorka, cichorie, cikorie, cikorka, čagánek, čaganka, čakánek, čakanka, čekanec, čekánek, hanička, intubus, intybus, koření kozího cecku, koření podražníkové, koření sv. Petra, kozí cecek menší, německá káva, pocestník, podražník, polní locika, pruská káva, snoubenka slunce nebo strážce cest.

 

Nálev - čaj - jednu čajovou lžičku kořene čekanky zalijeme 1/4 l vroucí vody, zakryjeme a necháme 15 minut vylouhovat. Užívá se 2 - 3x denně. Odvar na zevní použití připravíme tak, že 1 polévkovou lžíci kořene čekanky přelijeme 1/4 l vody a přivedeme k varu. Poté necháme 15 minut louhovat a scedíme. Užívá se 2x denně, ráno a večer.

 

Výrobce: LIFE STYLE & BICOMTERAPIE s.r.o.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Běžná cena: 99,00 Kč
Cena: 29,00 Kč
Košík je prázdný.
zboží v e-shopu: 631 e-shop systém banan.cz