GENERÁTOR OZÓNU

Úvod - GENERÁTOR OZÓNU

 

 

OBECNĚ O OZONU

Ozón (O3) je přírodní plyn a přirozeně se vyskytuje ve stratosféře ve výšce 25-35 km nad hladinou moře, kde tvoří tzv. ozonovou vrstvu, která chrání Zemi před dopadem ultrafialového záření. Vzduch, který běžně dýcháme obsahuje kyslík ve stabilní formě O2 (dva atomy kyslíku), ozon O3 obsahuje tři atomy kyslíku, tedy o jeden atom kyslíku více, proto se ozon někdy nazývá aktivní kyslík.

Ozon se v přírodě přirozeně vyskytuje v horských oblastech, u moře nebo ve vzduchu při letní bouřce po které můžeme cítit jeho charakteristickou vůni.

OZON má velmi silé oxidační schopnosti a silný dezinfekční účinek, proto se ozon využívá v mnoha různých oborech lidské činnosti, např. při úpravě vody (pitné, užitkové, odpadní, atd.), úpravě vzduchu (odstranění zápachu, dezinfekce, atd.), v potravinářském, textilním průmyslu a dalších.

Ozon je mnoha mezinárodními organizacemi uznán bezpečným při zpracování potravin (masa, zeleniny, ovoce, atd.), je povolen také při ošetřování povrchu ekologicky pěstovaných potravin (biopotravin). 

Je potvrzeno, že ozon likviduje E. Coli v pitné vodě i ve vzduchu.

výrobce     cena    
Náš tip
Nové
Akce
Generátor ozónu 30000mg/h
16 999,00 Kč
Košík je prázdný.
zboží v e-shopu: 631 e-shop systém banan.cz